A A A

Medová masáž

 

Medová masáž je metóda, pri ktorej sa z tela odstraňujú usadeniny, ktoré sa nahromadili v tkanivách napríklad z potravín, liekov a pod. a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť. Je to kompletná holistická metóda, pri ktorej súčasne pôsobí niekoľko rozdielnych spôsobov detoxikácie cez reflexné zóny na chrbte a zároveň sa dostávajú z telesných tkanív usadené toxické látky. Vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka) nestíhajú vylučovať toxíny z tela a to sa prejavuje príznakmi ako senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest. Znižuje sa imunita, to vyvoláva moderné autoimunitné choroby ako chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby...


Toto klasická medicína potláča liekmi, čo príznaky zmierni, ale keďže sa tým zabraňuje prirodzenému vylučovaniu jedov, organizmus hromadí toxíny v zásobníkoch, ktoré následne postihujú jednotlivé orgány a lymfatický systém – to spôsobuje závažné choroby. Medová masáž telo toxínov zbavuje, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele. Táto masáž je veľmi príjemná, uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling – zjemňuje a hydratuje pokožku.


Pretože sa telo cez lymfatický systém začína zbavovať škodlivín a odpadu a je nimi zasýtené, môže klient pociťovať po masáži mierne zhoršený stav. Tento stav je však len dočasný a je signálom toho, že nastáva očista. Postupným vyplavovaním škodlivín z tela dochádza k odznievaniu týchto príznakov. Preto je nutné po masáži prijímať veľa tekutín.


Využitie medovej masáže:

- proti stresu

- pri liečbe civilizačných chorôb (detoxikácia)

- chronické onemocnenia v dôsledku nezdravého životného štýlu

- proti starnutiu pleti,

- uvoľnenie toxických látok a usadenín,

- problémy s pleťou,

- proti choroboplodným zárodkom na koži

- nervové poruchy, únavový syndróm, nekľud, depresia

- problémy krvného obehu,

- reumatické onemocnenia svalové alebo kĺbne

- artróza

- chronická nádcha

- nespavosť

- neplodnosť

- bolesti hlavy

- porucha potencie

- žalúdočné a črevné poruchy

- slabosť obličiek

- pečeňové poruchy

- menštruačné potiaže

Medová masáž nie je vhodná:

- pre ľudí s vysokým očným tlakom,

- čerstvo po porážke

- trombóze

- zápale žíl,

- krvácavé stavy

- žalúdočné vredy

- infekčné onemocnenie

- nákazlivé ekzémy

- horúčky

- zápaly všeobecne

- alergia na včelie produkty